About

Ahoj!

Jmenuji se Jana, bydlím v Brně, ráda sportuji a miluji dezerty. Vždy jsem byla pekařkou klasických dezertů, bábovek a těžkých moučníků, nicméně v poslední době jsem se díky sportu rozhodla jíst zdravě, a přesto nezanedbávat svou vášeň pro pečení a dezerty. Začala jsem tedy při pečení používat zdravé suroviny a fit recepty a opravdu nepřibírám 🙂

První inspirace přišla na internetu, nicméně většina fit receptů, které jsem podle internetu připravila, mne velmi zklamala. Jak vzhled, tak chuť nebyla dostačující. Spousta blogerek vytváří recepty téměř na denní bázi, ale většinou jen obměňují jednoduché recepty a výsledek je stále stejný. Proto jsem se rozhodla vytvořit podle svých zkušeností recepty, které jsou chutné a ověřené a publikovat je na tomto blogu.

Co se skrývá pod pojmem zdravé suroviny? Než začnete péct fit recept, musíte si zajít do zdravé výživy či nakoupit na eshopech, zaměřených na zdraví. Shánět se budete především po kokosovém oleji (náhrada rostlinného oleje a másla), rýžové, kokosové, špaldové, žitné nebo pohankové mouce (náhrada klasické bílé mouky), dále budete potřebovat spoustu banánů, tvarohu, ořechů (mandlí, kešu ořechy, vlašské ořechy) apod. Nedílnou součástí přípravy takových receptů je i nějaký kvalitní mixér.

Doufám, že vám bude chutnat 🙂

Kontakt: info@myfitdessert.com

Hello!

My name is Jana, I live in Brno, Czech Republic, I like fitness and love desserts. I have always been a baker of classical desserts and cakes, but recently, thanks to sports I do, I have decided to eat healthy, but not to neglect my passion for baking and desserts, so I started using healthy ingredients and fit recipes for baking and I really do not put on my weight 🙂

My first inspiration came on the internet, but most of the recipes I prepared according to the internet made me very disappointed because of their appearance and taste. A lot of bloggers create recipes almost on a daily basis, but mostly they only change simple recipes and the result is still the same. That’s why I decided to create recipes that are tasty and verifiable and publish them on this blog.

What is meant by healthy ingredients? Before you begin to bake a recipe, you must go to some shop with healthy foor or buy on a health-oriented e-shop. You will be looking for coconut oil (substitue for vegetable oil, butter), rice, coconut, spelled, rye or buckwheat flour (a substitute for classic white flour) and you will need lots of bananas, curd, nuts (almonds, cashew nuts, walnuts) etc. A good mixer is an integral part of preparing such recipes.

I hope you will enjoy 🙂

Contact: info@myfitdessert.com